ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
עטיפת הסרט
עטיפת הסרט צילום: שטורעם
"הרבנית" - כעת בארץ

הסרט החדש והמדובר מבית היוצר של חברת JEM, "הרבנית", הגיע היום לארץ, והוא ניתן להשגה במרכז JEM בכפר חב"ד. עטיפת הסרט והפרטים
אברהם הלוי
הסרט החדש והמדובר מבית היוצר של חברת JEM, "הרבנית", הגיע היום לארץ, והוא ניתן להשגה במרכז JEM בכפר חב"ד.

כפי שדווח ב'שטורעם', לקראת יום ההילולא העשרים של הרבנית הצדקנית מרת חיה מושקא ע"ה, ערכו בחברת JEM לראשונה סרט אודות חיי הרבנית. הסרט פותח בסקירה בת כשבע דקות בציוני דרך בחיי הרבנית ע"ה, מעין ביוגרפיה קצרה.
לאחר מכן, יכול הצופה לבחור מתוך עשרה ראיונות עם דמויות שהכירו את הרבנית.

הסרט מופיע בעברית מלאה, עם קריינות מקצועית בעברית, ותרגום מלא בראיונות שבשפה האנגלית. אורך הסרט הוא כשבעים וחמש דקות.

לדברי הרב זושא וולף, מנהל JEM בישראל, בעשרות כינוסים ואירועים לזכרה של הרבנית שייערכו ביום ההילולא ובימים הסמוכים לו, יוקרן הסרט החדש "הרבנית".

בבתי חב"ד רבים, מוסדות חינוך בכל רחבי הארץ, וארגוני נשים העורכים כינוסים לרגל כ"ב שבט, הזדרזו להקדים ולהזמין את הסרט החדש.

גם עיתון "כפר חב"ד" שהוקדש לציון עשרים שנה להסתלקות הרבנית, הקדיש כתבה נרחבת הסוקרת את ה"מאחורי הקלעים" של הסרט החדש.

להזמנת הסרט החדש: 03-9608018.

מתוך עטיפת הסרט:

כנצר לדורות של אדמו"רים ורבניות בשושלת חב"ד-ליובאוויטש, בהיותה בת עשרים ושבע, נהייתה הרבנית רעייתו ושותפתו לחיים של הרבי, רבי מנחם מענדל שניאורסאהן, זכר צדיק לברכה.

למרות ששמו של בעלה התפרסם למרחוק, חייה נותרו נסתרים ולא קיבלו כל ביטוי כלפי חוץ.

אם מדובר בסיכון חייה כדי להבריח נרות לתלמידי ישיבה בימי מלחמת העולם הראשונה, ליווי אביה הדגול בדרכו לגלות או תמיכה מתמדת בעבודתו של בעלה הנערץ – חייה שלה הם סיפור של העדפת אחרים על פני עצמה.

עם הסתלקותה בשנת תשמ"ח (1988), הרבי חזר וציטט את הפסוק "והחי יתן אל לבו" (קהלת ז, ב), כשהוא קורא ללמוד מחייה ודרכיה של הרבנית.

מבלי לקבל אפילו מעט מאד תשומת לב, הרבנית דחתה את אור הזרקורים מעצמה לעבר אלה שאיתם היא באה במגע. מסיבה זו, קשה להכיר אותה וקשה ללמוד על חייה.

מתוך עשר שעות של ראיונות-עומק, הרבנית מציג אוסף סיפורים מפי כמה מאלה שהכירו אותה. והתוצאה - דמות של אישה שכלל ישראל חייב לה הכרת טובה: השותפה-לחיים - המלאה והראויה בהחלט - של הרבי.

כ' בשבט תשס"ח
הגב לכתבה

תגובות
1
1. יהיה ניתן לראות אותו ביריד?
איפה יהיה אפשר לקנות ולראות?
כ"א בשבט תשס"ח