ב"ה יום רביעי, י"ז שבט תשפ"ב | 19.01.22
הרב שפרן הערב בשיעורו בתות"ל המרכזית
הרב שפרן הערב בשיעורו בתות"ל המרכזית
הגר"מ שפרן בתות"ל המרכזית

הגאון רבי מענדל שפרן שליט"א מחשובי הדיינים הצטרף לצוות ישיבת תו"ת המרכזית בכפר והחל את שיעוריו במסגרת שיעור ד'. דיווח מיוחד
דוד אבשלום

היסטוריה בישיבת תומכי תמימים המרכזית: הגאון הגדול רבי מענדל שפרן שליט"א מגדולי וחשובי הדיינים בארה"ק הצטרף היום לצוות ישיבת תומכי תמימים המרכזית בכפר חב"ד והחל את שיעוריו במסגרת שיעור ד'.

כפי שדווח לראשונה ב'שטורעם', לאחר דיונים רבים הוחלט בהנהלת תומכי תמימים המרכזית, כי מצב ישיבות חב"ד בארץ כיום מחייב שינוי במסגרת הלימודים הרגילה מזה שנים, ויש לפתוח שיעור ד' בישיבה הגדולה, כשלאחר מכן יסעו התמימים לשנת ה'קבוצה'.

חידוש זה התקבל בברכה אצל תלמידי התמימים והוריהם, אשר עודדו ושבחו את הנהלת הישיבה על היוזמה החדש, ו'הזמן' החדש נפתח כשבשיעור ד' ממשיכים ללמוד כ- 20 מטובי התמימים בישיבה.

בראש מסגרת שיעור ד', מונה כאמור הרב מענדל שפרן שהוא מגדולי הדיינים החשובים בארץ. הרב שפרן מכהן כדיין בבית דינו של הרב משה יהודה לייב לנדא שליט"א, אב"ד בני ברק. כמו כן, הוא מכהן כרב ודיין דחסידי גור בבני ברק. הוא אף עומד בראשות הישיבה "נועם התורה" החסידי ולפסיקותיו יצאו שם נרחב בארץ ובעולם. בנוסף לכך, מידי חודש מזה שנים, מקבל הרב שפרן במשך שעות ארוכות קהל בבית דינו שבאים לשחר ממנו הלכה למעשה.

הרב שפרן מונה לעמוד בראש המסגרת החדשה, כאשר מידי שבוע, ביום חמישי יבוא הרב שפרן לישיבה המרכזית, ימסור שעור בפני תלמידי שעור ד' וישוחח עם התלמיד בלימוד.

שיעורו הראשון של הרב שפרן, נמסר היום בפני תלמידי שיעור ד', כאשר במשך שעה ארוכה פלפל בעומק בגדרי "לשמה" בגט הוא מרחיב ומאיר את הנושא מהיבטים רבים, תוך שימת דגש על "אסוקי שמעתא אליבא דהלכתא".

את פניו של הרב שפרן בבואו לישיבה קבלו ראשי הישיבה, הרב יעקב כץ, הרב אליהו לנדא, הרב מאיר צבי גרוזמן והמשגיח הרב יעקב גולדשמיד.

לאחר השיעור נכנס הרב שפרן לזאל הגדול, שוחח שעה ארוכה עם התלמידים כאשר הוא נהנה לראות את בקיאותם במסכת הנלמדת ובנושאי הכלים של הש"ס.

בהנהלת ישיבת תות"ל המרכזית מביעים סיפוק רב מפתיחתה של המסגרת החדשה. "זהו צו השעה עבורנו וחובה קדושה לקדם את מסגרת שעור ד' בה ימשיכו התלמידים לשקוד בעיון ובחיות בתורת הנלמד והחסידות. לא נחסוך במאמץ ובכסף להצלחת ולקידום המסגרת, כך שהתלמידים בוגרי הישיבה יגדלו לת"ח אמיתיים, בקיאים בש"ס כרצון הרבי נשיא דורנו".

י"ח בחשוון תשס"ז
 
 
 
 
 
 
 
 
הגב לכתבה

תגובות
6
1. וואו!!! אני לא מאמין!
אדיר! הרב שפרן - מגדולי ת"ח שבדורנו, פשוטו כמשמעו.
י"ט בחשוון תשס"ז
2. איחול
במחילה, ה"התחגבות" (בלשונו של ר"ש לזרוב שי') עוברת כל גבול. מה זה "היסטוריה בישיבת תו"ת" - האם זו הפעם הראשונה שמוסרים שם שיעורים או שפותחים שם דף גמרא?! הגזמתם...
י"ט בחשוון תשס"ז
3. ל-2
מתגובתך עולה, כי אין לך שמץ במי מדובר.
וזו בהחלט היסטוריה, מה שהתחיל שם בישיבה,
אם אתה משווה את השיעור לעוד "שפותחים שם ף גמרא",
- מצבך בכי רע.
י"ט בחשוון תשס"ז
4. קרני הוד תורה!
1. חשוב תמיד לשמוע בשורות טובות שכאלה בתחום החינוך והתורה
2. אני מקווה שזהו גרעין שיצמח ויצמיח פירות ופרי פירות. חשוב לטפח את השתיל
3. חבל שלא התעקשתי יותר שבני יישאר לשיעור ד' (הוא אמר לי שהכל עורבא פרח - ו"קניתי" זאת).
4. הורים של שיעור ג' - כבר עכשיו הסבירו לבניכם היקרים כי עוד שנה של לימוד תורה מעשיר ובונה - רק יוסיף לעתידם הרוחני והגשמי
5. תודה מקרב לב להנהלת תומכי תמימים המרכזית
י"ט בחשוון תשס"ז
5. ל - 4
אם אתה כל כך בטוח במה שאתה כותב, ודואג לשלומם של אחרים, אולי תזדהה כדי שנוכל ללבן את הענינים יחדיו?
י"ט בחשוון תשס"ז
6. הרב שפרן מחזיק שתי ישיבות דיין מבוקש בעל שם, כמה זמן יישאר לו ...
האם מדובר בהפצצת שמות. הרב שפרן הוא דמות נפלאה ואהודה, אשר העמיד דורות של תלמידים, בישיבת גור דחיפה, אשר נסגרה, ויש לו ים של תפקידים, האם באמת יהיה לו זמן, או שהכל הוא עורבא פרח.
כ"א בחשוון תשס"ז